Jdi na obsah Jdi na menu
 


O předpovídání budoucnosti

7. 12. 2011

 Velbloudář nebyl bojovník a už několik hadačů žádal o radu. Někteří měli pravdu, jiní se mýlili. Až jednou ten nejstarší (a nejobávanější z nich) se velbloudáře zeptal, proč ho tolik zajímá jeho budoucnost. "Abych mohl něco dělat, " odpověděl velbloudář. "A změnit to, co bych nerad, aby se stalo." "Pak to ale nebude tvoje budoucnost, "podotkl hadač..."Možná tedy chci znát svou budoucnost, abych se mohl připravit na to, co přijde."
"Má-li to být dobré, bude to příjemné překvapení," řekl hadač. "Má-li to být špatné, budeš trpět o hodně dřív, než k tomu dojde."


"Chci znát svoji budoucnost, protože jsem člověk," řekl mu konečně velbloudář. "A lidé žijí pro svou budoucnost."

12ec5ba96f_14212281_o2.jpg Hadač chvíli mlčel. Jeho specialita byly hůlky,  které vrhal na zem a pak z jejich rozložení  vykládal osud. Teď však hůlky zabalil do šátku a  znovu si je schoval do kapsy.
 "Vydělávám si na živobytí tím, že hádám lidem  budoucnost," řekl. "Znám taje hůlek a vím, jak jich  použít, abych pronikl do onoho prostoru, kde je  vše psáno. Tam mohu číst minulost, objevit, co už  bylo zapomenuto, a porozumět znamením  přítomnosti. 
 Když mě lidé žádají o radu, nečtu budoucnost; já  ji hádám. Protože budoucnost patří Bohu a jen on  ji za mimořádných okolností odhalí.
 A jak že tu budoucnost dokážu uhádnout? Skrze  znamení z přítomnosti. 

 

 

To tajemství spočívá v přítomnosti; soustředíš-li se na přítomnost, budeš ji moci zlepšit. a zlepšíš-li přítomnost, potom i to, co se stane, bude lepší.
Zapomeň na budoucnost a prožívej každý den svého života podle naučení Zákona a v důvěře, že Bůh pečuje o své děti. Každý den v sobě nese Věčnost."
Velbloudář chtěl ještě vědět, za jakých okolností Bůh dovolí vidět budoucnost.
"Když On sám ji ukáže. Bůh ukazuje budoucnost zřídkakdy, a to z jediného důvodu: je to taková budoucnost, která byla psána, aby byla změněna."

P.Coelho - Alchymista

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 203472
Měsíc: 2587
Den: 96